„Dievčatá“ HBO mali včera večer finále 3. sezóny. Po bláznivej poslednej epizóde (Hannah prestala slash a bola vyhodená z práce, potom zistila, že Marnie spí s Rayom atď.), sa finále otvára tým, že si Hannah vyzdvihne poštu. Adamova sestra Caroline a Laird (bývalý feťák), ktorý býva dole, sú zrejme spolu. A nielen to, ale majú dieťa. „Cítim, ako sa mi tvoria pysky ohanbia, toto je žena,“ hovorí bláznivá sestra Hannah na chodbe pri vchodových dverách. Hannah sa spýta, či sa môže dotknúť svojho brucha, a potom sa bezradne dotkne svojho vlastného, ​​keď sa Caroline odváža späť do Lairdovho bytu. Hannah, ktorá sa po druhýkrát za tri sezóny rozišla so svojím priateľom, sa dozvie o radostnej správe o jej prijatí do Iowa Writers' Workshop. Dievčatá bola obnovená na štvrtú sezónu, ale Hannah sa možno sťahuje do Iowy.

'Dostala som sa do Iowy,' hovorí Hannah Marnie, zatiaľ čo Marnie v uteráku priznáva, že používa 'sex na potvrdenie' a mala by Hannah povedať o celej situácii s Rayom. Šťastná správa sa rýchlo presunie do smutnejšej scény medzi Jessou a jej novou šéfkou Beadie. „Nepomôžem ti zabiť sa,“ hovorí Jessa. Teraz si uvedomuje, že jej práca nemá veľa spoločného s archivovaním a veľa spoločného s eutanáziou. „Každý deň sa budím sklamaná, že som v noci zomrela,“ prosí Beadie. 'Najal som ťa, pretože som si myslel, že si jediný človek, ktorý by povedal, aké je to potrebné.' Všetci vieme, že Jessa je pravdepodobne jediná osoba, ktorá je natoľko šialená, aby niečomu takému povedala áno.

Medzitým sa neurotická Shoshana zbláznila do metalovej piesne po tom, čo počula, že si nemôže vyzdvihnúť maturitné materiály z dôvodu zlyhania „glaciológie“ (glaciológia? Je to skutočná hodina?). Je zábavné, že toto je moment, keď sa Marnie rozhodne zastaviť a porozprávať sa s ňou o situácii s Rayom. Marnie sa pýta: 'Je toto zlé obdobie?' tým najfalošnejším hlasom, aký sme kedy počuli použiť. Marnie si zjavne nevšíma úplný chaos (t. j. prevrátené stoličky) v miestnosti a potom sa rozhodne zhodiť bombu na Shoshanu, ktorá zareaguje výkrikom: „Nenávidím ťa“ do tváre, zatiaľ čo ju drží dole v posteli.Hannah sa zastaví v Adamovej šatni, aby mu povedala radostnú novinu; z Adamovej reakcie na jej oznámenie je jasné, že ich vzťah je totálne ukončený. Robí to, čo predpovedala Patti Laponeová. Marnie sa medzitým zastaví v Desiho šatni, kde mu dá trsátko Jamesa Taylora. Je jasné, že je na emocionálne zraniteľnom mieste a začnú sa hádať. Marnie preruší objatie, nie preto, že by nechcela viac, keď sa dotkne jeho hrude a neskôr ju v publiku uvidia žiariacu ako mesiac v splne. 'Marnie, to je ďalšia osoba s priateľkou!' vyhŕkne Hannah. Marnie bola stratená počas celej sezóny a zdá sa, že pre ňu neexistuje absolútne žiadna nádej, pretože stále robí tieto hrozné životné rozhodnutia.

Hannah počas predstavenia zaspí, čo Elijah predpovedá, že nebude mať dobré hodnotenia a Elijah ju zobudí, keď sa na pódiu objaví Adam. Veselo sa usmeje na priateľa, ktorého stráca. Adam je naštvaný, keď vychádza zadnými dverami k čakajúcej Hannah a Eliášovi. 'Prečo si mi to o Iowe povedal skôr?' Adam je naštvaný. Ale aby som bol úprimný, zdá sa, že Adam túto vec z Iowy používa ako zámienku na rozchod s Hannah. Chce ju opustiť a bolo to vidieť v posledných epizódach. Teraz má dôvod to urobiť bez toho, aby to bola jeho chyba.

Potom, čo Jessa dá Beadie tabletky, čakajú na smrť. Až kým sa Beadie nespamätá. 'Zavolaj 9-1-1, nechcem zomrieť!!' To je dôvod, prečo nepomôžete svojmu novému šéfovi zabiť sa, ľudia.

Tretia sezóna bola celkovo trochu nekonzistentná, ak nie zaujímavá. Vyskytlo sa niekoľko vtipných kúskov, niekoľko pravdivých kúskov, ale celkovo nebola sezóna taká úžasná ako predchádzajúce 2. Marnie túži po mužovi, ktorým by nemala byť, Jessa by mohla byť odsúdená za vraždu a Hannah sa možno presťahuje do Iowa. Som zvedavý, čo prinesie 4. sezóna, ak nie som z nej nevyhnutne nadšený.