Nielenže Lee Min Ho a Park Shin Hye nakrútili niektoré scény z filmu 'The Heirs' v Kalifornii, ale dráma je viac americká, ako si dokážete predstaviť.

'The Heirs' je prvá dráma, ktorú koprodukovala americká spoločnosť. Ide o koprodukciu medzi Hwa & Dam Pictures a americkým online distribútorom mnohých kdrama mágií, DramaFever.

„Prišli sme ako koproducent, pretože sme pomohli produkcii nájsť a zabezpečiť financovanie a naša účasť mala skutočne niečo spoločné s natáčaním v LA,“ povedala Martina Lee z DramaFever.Séria bude mať premiéru tento týždeň v USA, Kanade a Latinskej Amerike iba na DramaFever. Prvá epizóda bude mať medzinárodnú premiéru na SBS 9. októbra. Každý nasledujúci týždeň SBS a DramaFever odvysielajú dve po sebe idúce epizódy celkovo 10 týždňov.

Milovníci kdrámy možno v budúcnosti uvidia viac koprodukcií.

„V nadchádzajúcich mesiacoch a určite aj v roku 2014 budeme vyvíjať a koprodukovať viac originálnych programov vytvorených pre web a vysielanie,“ povedal Suk Park, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ DramaFever. „Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s takým prominentným medzinárodným produkčným tímom, akým je Hwa & Dam Pictures, pri našom prvom prechode k pôvodnému obsahu.“

Znamená to, že väčšia americká angažovanosť v kdramách znamená, že americkí fanúšikovia uvidia viac hercov?

Je to možné. Zatiaľ čo herci momentálne nakrúcajú v Kórei a nemajú bezprostredný plán vrátiť sa do USA, je možné, že sa v budúcnosti objavia propagačné akcie.

„Možno máme v rukáve jedno alebo dve prekvapenia,“ povedala Martina Lee.

V dráme o bohatých študentoch elitnej školy sa bohatý dedič Lee Min Ho zamiluje do chudobného dievčaťa v podaní Park Shin Hye. Účinkujú aj f(x)'s Krystal, Kang Min Hyuk, Kim Ji Won, Choi Jin Hyuk, Im Joo Eun, Kang Ha Neul a Park Hyung Sik. Scenáristka je Kim Eun Sook, ktorá napísala 'Secret Garden' a 'Gentleman's Dignity'. Režisérom je Kang Hyo Shin, ktorý režíroval 'Tazza' a 'Midas'.

Lee Hong Ki z F.T. Island sa nedávno prihlásil na spievanie na OST a určite sa pridajú ďalšie hviezdy.

Ak by sa niekedy americká spoločnosť chystala koprodukovať drámu, toto by bolo na začiatok určite skvelé. Záujem je už taký vysoký. A DramaFever je americkým fanúšikom dobre známa. V zahraničí si našlo oddané publikum, ktorého fanúšikovia nie sú o nič menej vášniví ako tí v Kórei. Rôznorodá skupina divákov, z ktorých 85 percent má neázijský pôvod, títo medzinárodní fanúšikovia objavili kórejské drámy čiastočne vďaka zvýšenej dostupnosti drám a ich komunitám fanúšikov online.