Kim Ok Bin sa tento rok dostala do správy nielen za účinkovanie v 50-dielnej dráme „Yoona's Street“, ale opäť sa dostala na titulky, keď vyšlo najavo, že randí s kolegom Lee Hee Joonom. Dvojica potvrdila svoj vzťah krátko po tom, čo sa v novembri skončila dráma.

„Všetci na natáčaní ho zbožňovali,“ povedala v rozhovore pre TenAsia.

Kim získala cenu APAN za výkon vo filme Yoona's Street, kde stvárnila titulnú postavu Kang Yoo Na, dcéry vreckového zlodeja. Na svoju rolu sa pripravovala tak, že brala lekcie od bývalého vreckového zlodeja.Tu je niekoľko ďalších faktov, ktoré by ste mohli chcieť vedieť o tejto talentovanej herečke.

1. Musí sa veľmi snažiť, aby vyzerala nepríťažlivo. Režisér 'Yoona's Street' urobil všetko pre to, aby nevyzerala čo najlepšie. Jej postave nedovolil nosiť pekné oblečenie.

'Nedovolil mi, aby som si obliekla sako, aké nosia všetci ostatní,' povedala. „Povedal, že na mňa vyzerajú príliš dobre. Nenechal mi ani umelé mihalnice a nesmelo sa nič značkové. Ku koncu som si nemal čo obliecť.“

Ale to, že na sebe nemala príliš veľa make-upu, bolo v poriadku, pretože si ho nerada dáva.

2. Má zručnosti v bojových umeniach, študovala Hapkido a Taekwondo a cvičila muay a box.

3. Nechala školu, ale nie preto, že by nestíhala alebo ju to nebavilo. Jej IQ bolo namerané na 141.

Odišla, pretože sa rozhodla minúť svoj rozpočet na vzdelávanie na zaplatenie školy svojej sestry. Po debute vo veku 19 rokov sa starala o svoje dve sestry, ktoré ju nasledovali do Soulu. Jej druhá sestra bola vysokoškoláčka a najmladšia stredoškoláčka.

4. Za svoj prvý film získala herecké ceny. Debutovala v online súťaži krásy a napriek malým skúsenostiam bola obsadená ako jedna z troch hlavných úloh vo filme 'Voice'. Získala ceny za najlepšiu novú herečku na Blue Dragon Film Awards a Baeksang Arts Awards.

5. Hrala vydatú ženu zapletenú s upírom v horore Park Chan Wooka z roku 2009 'Thirst. Časopis Time opísal film ako „príbeh šialenej lásky“. Horory nie sú jej obľúbeným žánrom. Najradšej má komédie.

27-ročnú herečku môžete vidieť aj vo filme z roku 2014 'Minority Opinion.' Jej posledná dráma pred 'Yoona's Street' bola 'The Blade and The Petal'.