Aby som parafrázoval Ji Hyun Woo na konci 'Nahnevaná mama', bez mamičiek by sme to nedokázali. Mamy robia skutočný život lepším a veľkou mierou prispievajú aj k zápletkám k-drámy. Na oslavu „Dňa matiek“ sme vybrali našich päť obľúbených k-drama mamičiek. Nie všetky sú dobré. Ale nemusia byť. Je to dráma, nie skutočný život. Všetky sú svojím spôsobom úžasné.

1. Hoci má 'Secret Garden' takmer päť rokov, Park Joon Geum je stále jednou z našich obľúbených mamičiek k-drama. Oblieka sa ako princezná a správa sa tak, čo Hyun Bin a Ha Ji Won znepríjemňuje život. Odvtedy hrala množstvo rozmaznaných a hlúpych mamičiek, v 'The Heirs' si zahrala údajnú mamu Lee Min Ho a v 'Núdzovom páre' zasahujúcu mamu Choi Jin Hyuka.

2. Pieseň Ok Sook v skladbe „Missing You“ vyhráva cenu najodhodlanejšej a najoptimistickejšej mamy. Bola týraná a prišla o svoju dcéru, no ďalej si zarába na život sama, stará sa o nevlastnú dcéru a priateľa svojej dcéry. Tiež hrala nezmyselnú mamu Jang Nara vo filme 'Fated To Love You.' Ale Lee Mi Sook, ktorá hrala Yooninu nesebeckú mamu v 'Love Rain' a mamu Moon Geun Young v 'Cinderella's Sister', by bola na druhom mieste.3. Kim Hee Sun vo filme 'Nahnevaná mama' vyhráva cenu za najťažšiu mamu k-drama V tejto nedávno ukončenej dráme hrá Kim Hee Sun mamu, ktorá je taká rozrušená zo šikanovania svojej dcéry, že si obliekla školskú uniformu a prisahala, že si vezme tí násilníci dole. Začína používať fyzickú silu na obranu svojej dcéry a nakoniec má politický vplyv.

4. Pre väčšinu zlých mamičiek musíme udeliť ocenenie Lee Hye Youngovi, ktorý bol taký zlý na rodinu Gu Hye Sun vo filme 'Boys Over Flowers'. Tesne na druhom mieste by bola Kim Mi Sook ako zlá nevlastná mama, ktorá vyhodí svoju nevlastnú dcéru a postihnutého brata na ulicu vo filme Brilliant Legacy. A potom je tu Kim Sung Ryung, ktorá hrá chladnokrvnú mamu Jang Geun Suka vo filme Si krásna.

5. Aby sme ukončili mamičky pozitívne, páčila sa nám aj odvážna slobodná mama, ktorú hrá Park Si Yeon vo filme The Greatest Marriage. Je to nezvyčajná mama v k-dráme, žena odhodlaná mať všetko, byť cenená za svoju prácu a ešte si užívať materstvo. Aj keď takýchto mamičiek v skutočnom živote existuje viac, mamy k-drámy bývajú buď usilovné nesebecké svätice alebo chladné divy.

Zábavným spôsobom, ako osláviť „Deň matiek“, je maratón v jednej z týchto drám.