Kórejská správa kultúrneho dedičstva (CHA) vytvorila novú webovú drámu s názvom „300-ročná trieda roku 2020“, ktorá propaguje Seowon, lokality svetového dedičstva UNESCO v krajine.

Deväť miest - Sosu-seowon, Namgye-seowon, Oksan-seowon, Dosan-seowon, Piram-seowon, Dodong-seowon, Byeongsan-seowon, Museong-seowon a Donam-seowon - bude slúžiť ako pozadie novej fantázie. komická webová dráma. V '300-ročnej triede roku 2020' príbeh sleduje troch študentov Seowon počasdynastia Joseonktorí boli náhodne prepravení do súčasnosti, 2020.

(Foto: KCC Filipíny)

Zábavný a náučný seriál K-dráma

Prvý, koho stretnú po vstupe do súčasnosti, je manažér Seowonu, ktorý ich troch previezol, stvárnený Choi Ji Su. Troch študentov prenesených v čase stvárnili Noh Sang Hyun, Lee Se Jin a Gong Jae Hyun, herci nováčikov, ktorí v pôvodne komediálnom prístupe seriálu ukázali veľa sľubov.Ich lov z vody je výzvou a zápasom s meniacou sa kórejskou spoločnosťou ďalej predstavuje pre publikum konflikt aj zábavu. Seowon sa javí ako scénické pozadie a historický most pre minulosť a súčasnosť, čím sa dosiahne NIE Cieľom je zvýšiť povedomie a oceniť krásu týchto starovekých vzdelávacích inštitúcií. V tlačovej správe od CHA sa snažia dosiahnuť rovnaký dosah ako palác Gyeongbokgung v Soule, ktorý slúžil ako majestátne pozadie série vystúpení BTS, ako aj kórejská metropola uvedená v reklamách Rhythm of Korea.

ČÍTAJ VIAC :5 úžasných architektonických štruktúr v kórejských drámach

Okrem pamiatok UNESCO, prehliadka ponúka aj útržky informácií, ktoré vzbudzujú zvedavosť publika. In 2. epizóda , napríklad štyri hlavné postavy privedú k bráne Yeongnangmun, ktorá slúži ako priechod do Oksan-Seowon. Jeden z vedcov usúdil, že názov mohol byť prevzatý z kórejského výrazu, ktorý v preklade znamená „Nie je potešením, keď príde na návštevu priateľ z diaľky?“

Séria je teraz dostupná na CHA kanál YouTube , ako aj na Naver TV a Kakao TV. K dispozícii sú titulky v angličtine, čínštine a ďalších jazykoch.

O kórejskom Seowone

Seowon odkazuje na tradičné vzdelávacie inštitúcie - kombináciu konfuciánskej svätyne a prípravnej školy bežnej počas dynastie Joseon. Deväť z týchto budov bolo uznaných Organizáciou Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) za svetové dedičstvo, čo sú pamiatky historického alebo kultúrneho významu chránené medzinárodnou organizáciou.

SÚVISIACE ČLÁNOK: Pochopenie K-Movies: Prečo na Suzy Bae urobil Pansori dojem

Tieto staroveké školy boli väčšinou súkromnými inštitúciami, ktoré viedli etablovaní múdri muži tej doby alebo rodiny Yangban - vážená trieda vládnych dôstojníkov a aristokratov. Seowonské inštitúcie prekvitali od polovice do konca Joseonu, školy v Seowone boli založené predovšetkým na prípravu svojich študentov na štátne skúšky tej doby – ktoré sa zameriavali na meranie vedomostí a múdrosti skúšaných na základe konfuciánskych hodnôt a klasiky čínštiny. literatúre tej doby.

Pozrite si prvú epizódu série CHA „300-ročná trieda roku 2020“ nižšie: