Americko-kórejská dráma „Minari“ získala cenu za najlepší cudzojazyčný film na odovzdávaní cien „Zlatý glóbus 2021“!

Film sa práve stal druhým filmom v kórejčine, ktorý vyhral na udeľovaní cien Zlatý glóbus. V súvislosti s filmom o pobyte v Amerike, ktorý produkoval americký režisér, prebieha nepretržitá kontroverzia. Zatiaľ čo film Minari bol uvedený ako produkcia v Spojených štátoch, dialógy filmu do značnej miery obsahujú kórejčinu, vďaka čomu má nárok na nomináciu na najlepší cudzojazyčný film. Kontroverziu však necháme bokom, film získal v roku 2021 cenu za najlepší film v cudzom jazyku. Ceny Zlatý glóbus.

(Foto: Wikimedia Commons)

Predtým Zlaté glóbusy vyhlásili úplný zoznam nominovaných v rôznych kategóriách ocenení. 'Minari' bol film, ktorý si odniesol korunu z nominácií na najlepší cudzojazyčný film. Zvíťazilo pred dánskym Another Round, Guatemalou a Francúzskom La Llorona, talianskym The Life Ahead a Francúzskom a Spojenými štátmi americkými Two of Us.Tu je krátka synopsia kriticky uznávaného filmu 'Minari'

„Minari“ je americký dramatický film z roku 2020, ktorý napísal a režíroval Lee Isaac Chung. Vo filme hrajú talentovaní herci, menovite Steven Yeun, Han Ye-ri, Alan Kim, Noel Kate Cho, Youn Yuh Jung a Will Patton. Nejakým spôsobom rozpráva príbeh Chungovej výchovy, pričom sleduje rodinu juhokórejských prisťahovalcov, ktorí sa v osemdesiatych rokoch snažia splynúť a prežiť na vidieku v Amerike.

(Foto: Wikimedia Commons)

Film „Minari“ mal svetovú premiéru 26. januára 2020 na filmovom festivale Sundance, kde získal Veľkú cenu poroty USA za dramatickú tvorbu a Cenu dramatického diváka v USA. Začalo sa 7-dňové virtuálne vydanie 11. decembra 2020, potom bolo uvedené do kín prostredníctvom virtuálneho kina 12. februára 2021 spoločnosťou A24. Film bol označený za jeden z desiatich najlepších filmov roku 2020Americký filmový inštitútaNárodná revízna rada.

Teraz získali ocenenie aj na odovzdávaní cien Zlatý glóbus.

Gratulujeme 'Minari'!

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:Slávnostná prezentácia kriticky uznávaného filmu „Minari“, ktorý zanechal stopu v srdci každého diváka

Medzitým sa jeden kórejský film, Parazit, stal vôbec prvým kórejským jazykom, ktorý získal ocenenie na Zlatých glóbusoch a získal cenu za najlepší film v cudzom jazyku, a je to kasový film „Parazit“ režiséra Bong Joona Ho.

Synopsa 'Parazit'

'Parazit' sleduje príbeh chudobnej rodiny, ktorá plánovala pripraviť bohatú rodinu, aby sa stala ich zamestnancami a nakoniec sa infiltrovala do ich domácnosti vydávaním sa za nepríbuzných, vysokokvalifikovaných jedincov.

Príbeh začína rodinou Kim Kim, kde ju tvoria štyria členovia, otec Ki Taek (Song Kang Ho), matka Chung-sook (Jang Hye Jin), syn Ki-woo (Choi Woo Shik) a dcéra Ki Jung ( Park So Dam). Všetci žijú v malom polopivničnom byte a snažia sa vyžiť z práce ako skladačky na pizzu.

(Foto: asianwiki)

Jedného dňa priateľ Ki Woo menom Min Hyuk (Park Seo Joon) opustí rodinu ako kameň učenca, ktorý má sľubovať bohatstvo. Keďže sa Min Hyuk chystá odísť študovať do zahraničia, dá Ki Woo nápad, aby predstieral univerzitného študenta, aby prevzal jeho prácu učiteľa angličtiny pre dcéru bohatej rodiny Parkovcov, Da Hye. Schéma rodiny Kimovcov začína odtiaľto.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:Režisér filmu „Parazit“ Bong Joon Ho odhaľuje, že sa pripravuje na nové vzrušujúce filmy

Kiltandkeeley vlastní tento článok

Napísala Liza Parker