Február znamená koniec vysokej školy pre absolventov v Kórei. Aj keď je to pre študentov v Kórei čas prechodu, február je tiež mesiacom, keď mnohí stredoškoláci v Amerike stoja pred rozhodnutím vybrať si vysokú školu alebo univerzitu pre svoje štúdium v ​​septembri.

24. februára Yoona z populárnej K-popovej skupiny Girls' Generation ukončila štúdium na Dongguk University po šiestich rokoch akademického štúdia. Okrem svojej kariéry K-popovej hviezdy excelovala aj ako herečka s vystúpeniami v drámach ako Prime Minister a I. S jej promóciou sa idol pripojil k ďalším prestížnym absolventom vysokej školy, medzi ktoré patria Park Min Young, Kang Sora. a Lee Seung Gi.

Tu je zoznam niektorých vysokých škôl a univerzít, ktorých absolventmi sú prominentné kórejské dramatické hviezdy.Univerzita Dongguk

Dongguk University je súkromná vysoká škola, ktorá má kampusy v Soule, North Gyeongsang, Gyeongju City a satelitnú lokalitu USA v Los Angeles.

Okrem Yoony škola vychovala mnohých významných absolventov v kórejskej zábave. Medzi prominentných absolventov Dongguk University patria Jun Ji Hyun, Jo In Sung, Lee Seung Gi a Kim So Yeon.

K-popové hviezdy, ktoré vyštudovali Dongguk University, zahŕňajú Eric Mun z Shinhwy, Seohyun z Girls' Generation, U-KISS' Hoon, Sunmi, 4 Minute's Gayoon, Eunjung z T-ARA.

Univerzita Konkuk

Univerzita Konkuk je súkromná vysoká škola so sídlom v Soule a Chungju. Niektorí z najhorúcejších hercov v K-Drama sú absolventi Univerzity Konkuk vrátane Lee Min Ho, Lee Jong Suk, Lee Min Ki, Yoo Ah In a Joo Won.

Medzi významné K-popové hviezdy, ktoré sú absolventmi Konkuk University, patria Changmin z TVXQ, GOT7's JB, Dong Woon z BEAST, BTS' Jin a Subin z Dal Shabet.

Národná univerzita v Soule

Herečka Kim Tae Hee vyštudovala módny dizajn na Národnej univerzite v Soule.

Medzi prominentné osobnosti kórejskej hudby, ktoré vyštudovali Národnú univerzitu v Soule, patrí zakladateľ SM Entertainment Lee Soo Man spolu s rappermi Verbal Jint a Beenzino.

Univerzita Chung

Univerzita Chung Ang je súkromná vysoká škola so sídlom v Soule.

Medzi významných hercov, ktorí vyštudovali Chung Ang University, patria:
Kim Bum

Choď, Ara

Hyun Bin

Jang Nara

Kang Ha Neul

Kim Rae vyhrala

Lee Beom Soo

Namgoong min

Shin Se Kyung

Pieseň Jae Rim

Yoon Eun Hye

Medzi významné K-popové hviezdy, ktoré navštevovali Chung Ang University, patria Big Bang's Seungri, členky Girls' Generation Yuri a Sooyoung.