jeden(Foto: Vyriešená starostlivosť o pleť)

Niet pochýb o tom, že kokosové orechy sú mimoriadne dôležité zložky v starostlivosti o pleť, ako aj v produktoch starostlivosti o vlasy. Toto ovocie, ktoré pochádza z trópov, sa v priebehu vekov znovu a znovu používalo ako významný prvok pri hydratácii pokožky a vlasov. Aj troška tejto čarovnej ingrediencie s vami dokáže hotové zázraky. Okrem toho dodáva každému produktu, v ktorom sa používa, krásnu ovocnú vôňu.

Hlavným dôvodom jeho veľkej hydratačnej sily je prítomnosť mastných kyselín. Antimikrobiálne vlastnosti a vitamíny E a A tiež pomáhajú odvrátiť príbuzné infekcie a akné. Kokosový olej má tiež protizápalové vlastnosti, čo pomáha znižovať opuchy, ako aj kožné problémy, ako je ekzém, psoriáza a podráždená pokožka.

Používanie kokosového oleja tiež pomáha obnoviť vodnú bariéru pokožky, vďaka čomu pokožka vyzerá vyživená. Odporúča sa hlavne pre suché typy pleti a nie pre mastnú a aknóznu pleť, pretože kokosový olej môže byť vysoko komedogénny, čo znamená, že môže upchávať póry a viesť k ďalšiemu akné. Tu je niekoľko produktov K-Beauty z kokosu, na ktoré kórejské superhviezdy a ikony krásy prisahajú.Tento rad produktov nedávno vyhral ocenenie „Best of K-Beauty“:

  • Vyriešené čistiace vankúšiky s kokosovým olejom
  • Čistiaca pena s kokosovou vodou
  • Toner z kokosovej vody so šípkami a ibištekom

Tieto kokosové produkty z organických fariem sú nadšené a dokonca získali prestížne ocenenie Best of K-Beauty v roku 2019. Stále sú základom mnohých celebrít v režime starostlivosti o pleť so sklenenou pokožkou. Kokosové orechy pochádzajú priamo z Filipín a jemné zloženie hydratuje, vyživuje a dodáva lesk suchej pokožke bez života. Vankúšiky sú vyrobené z 95% čistého panenského kokosového oleja. Čistiaca pena z kokosovej vody je vyrobená zo 75 % skutočnej kokosovej vody a je jemným, výživným čistiacim prostriedkom. Toner obsahuje rozjasňujúce výťažky a prírodné AHA kyseliny, ktoré majú protiplesňové vlastnosti. Celebrity ako Eric Nam často chválili túto líniu, pretože z nej urobili základ v jeho rutine starostlivosti o pleť.

Je teda jasné, že kokosové orechy sú hrdinské zložky, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, a mali by ste ich pridať do svojho režimu starostlivosti o pleť, ak to vyhovuje vášmu typu pleti.