Počas rokov sledovania K-drám sa objavili aj rôzne koncepty, ktoré boli viac ako dvakrát pretvorené, no stále dávajú publiku novú atmosféru.

Evolúcia deväťchvostej líšky v kórejských drámach

Kórejské drámy sú známe svojou širokou škálou žánrov, môže to byť romantika, komédia, akcia, dráma, rodina, priateľstvo alebo dokonca fantasy. Kórejská zábava si vybudovala interaktívnu komunitu nielen vo vlastnej krajine, ale aj v zámorí.

Jedným z najsledovanejších žánrov je romance-fantasy, v ktorej sú hlavné postavy nadprirodzené a druhá ľudská. Príbeh o Deväťchvostej líške alebo Gumiho bol v minulosti vykresľovaný ako skľučujúci nepriateľ ľudstva.Lee Dong Wook(Foto: Instagram Lee Dong Wooka)

Dej príbehu vždy opisoval Gumiho s bielym chvostom a používa svoje ostré zuby a nechty na útoky na ľudské bytosti. Zahŕňa to aj to, že Gumiho zje niečiu pečeň. Spomínané stvorenie vyzerá akosi strašidelne, no ako sa tvorivosť scenáristov vyvíjala, divákom boli predstavené nové tváre Gumiho. Ich obrazy sa stali priateľskými a žili s ľuďmi pod jednou strechou.

Pripomeňme si hercov, ktorí mali v priebehu rokov pôsobivé herectvo pri stvárňovaní úlohy Gumiho.

Shin Min Ah vo filme „My Girlfriend is a Gumiho“

Svieži žáner v roku 2010 predstavuje fantasy-romantická séria Moja priateľka je Gumiho, v ktorej stvárnila rolu Gumiho krásna herečka Shin Min Ah.

S jej prirodzenou krásou a talentom boli diváci na dráme pripútaní, pretože to bol pre nich plný balík. Pridanie herca Lee Seung Gi robí príbeh zaujímavejším. Sústreďuje sa na lásku medzi šťastnou študentkou Cha Dae Woong (Lee Seung Gi) a deväťchvostou líškou, ktorá sníva o tom, že sa stane človekom, Gu Mi Ho (Shin Min Ah).

Shin Min Ah suverénne zabila rolu Gumiho a svojou temperamentnou a milou osobnosťou si v okamihu získala srdcia divákov.

Mohlo by sa vám páčiť: Hviezdy filmu 'Moja spolubývajúca je Gumiho' Hyeri a Jang Ki Yong sú najlepšími hercami v K-dráme

Lee Dong Wook vo filme Príbeh deviatich chvostov

Mať peknú tvár môže klamať, televízia tvN urobila remake príbehu Gumiho a aby do zápletky pridali niečo nové, rolu Gumiho si zahrali mužskú postavu.

Kórejský lámač sŕdc Lee Dong Wook stvárnil rolu Lee Yeon a po odvysielaní niekoľkých epizód seriálu sa fanúšikovia už chytili do pasce a neustále sledovali týždenné vysielanie šou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný používateľom 이동욱 (Official_Instagram) (@leedongwook_official)

Okrem dokonalého vizuálu Lee Dong Wook opäť preukázal svoj talent v herectve tým, že prostredníctvom postavy Lee Yeona prejavil rôzne emócie. Navyše Kim Beom, ktorá hrala ako brat Lee Dong Wooka, dodáva príbehu aj vzrušenie.

Jang Ki Yong vo filme „My Roommate is a Gumiho“

Ako najnovšie vydanie konceptu drámy, prebiehajúca séria Môj spolubývajúci je Gumiho si momentálne získava množstvo divákov a dokonca sa o ňom hovorí aj v meste. Tentokrát sa predstavila nová tvár Gumiho, vychádzajúci herec Jang Ki Yong hrá postavu Shin Woo Yeo, 999-ročného Gumiho.

Môj spolubývajúci je Gumiho Episode 7(Foto: oficiálny Instagram tvN)

Vrúcne a starostlivé stvárnenie Jang Ki Yonga ako Gumiho ho odlišuje od toho predchádzajúceho. Najmä teraz, keď začal niečo cítiť k svojej spolubývajúcej Lee Dam (Hyeri).

Jang Ki Yong neustále dáva nové príchute do postavy Shin Woo Yea ako Gumiho a dokonca aj diváci sa bavili jeho hraním, rovnako ako jeho partnerka na obrazovke Hyeri.

V prípade, že ste to zmeškali: 'My Roommate is a Gumiho' Episode 8: Hyeri a Jang Ki Yong zažijú prvé zlomené srdce

Ktorý z týchto remakov je váš obľúbený? Podeľte sa o to s nami v komentároch!

Ak chcete získať ďalšie novinky a aktualizácie K-Drama, K-Movie a celebrity, nechajte svoje karty otvorené tu na Kiltandkeeley.

Kiltandkeeley vlastní tento článok.

Napísal Shai Collins.