Fanúšikovia zostali zdesení a zúfalí z toho, aby 4. sezóna 'Grimm' prišla skôr po tom, čo Adelind vo finále minulej sezóny oklamal Nicka, aby stratil všetky svoje grimmovské schopnosti.

Veci sa ešte zhoršili, keď sa liek rozlial v chaose na svadbe Monroe (Silas Weir Mitchell) a Rosalie (Bree Turner).

Podľa výkonného producenta filmu 'Grimm', Davida Greenwalta, bude Nick Burkhardt (David Guintoli) trpieť nielen stratou svojich schopností, ale bude sa musieť vysporiadať aj s krízou identity.

Keďže jeho život a práca sa do značnej miery spoliehajú na jeho schopnosť vidieť a bojovať proti Wesensovi, bude Nick konfrontovaný s otázkou, kým v skutočnosti je. Strata identity ako Grimm mu dá šancu posúdiť iné problémy, než ktorým čelil predtým, než stratil svoje schopnosti.

'Ak by ho dokázali vyliečiť a keby sa mohol podrobiť tomu procesu, ktorý bude hrozný - alebo prinajmenšom šokujúci - chce byť znova Grimmom?' Greenwalt povedal pre Zap2It.

Tento nový vývoj bude tiež trvať dlhšie ako Nickova ťažká situácia na začiatku tretej sezóny, keď sa zmenil na zombie. Ten príbehový oblúk, aj keď celkom zaujímavý, uzavrela tretia alebo štvrtá epizóda.

Tentokrát by však Nick musel čeliť problému viac ako jednej epizóde v 4. sezóne 'Grimm'. Fanúšikovia sa však nemusia obávať, nenahradí ho ďalší Grimm. Nick získa späť svoje schopnosti... nakoniec.

„Toto bude trvať dlhšie ako tá vec so zombie,“ zdieľa EP ďalej. „Ale nielen donekonečna. Dosť dlho na to, aby som skutočne doloval problémy okolo toho.“

Nick však nebude úplne bezmocný. EP potvrdil, že Trubel (Jacqueline Toboni) sa zopakuje aspoň v „prvých niekoľkých“. So spoluvýkonným producentom Jimom Koufom sa ešte nerozhodli, v koľkých epizódach sa Trubel presne objaví.

Dodal: 'To je vec, ktorá sa bude musieť organicky odhaliť.'

Nick bude určite potrebovať Trubelovu pomoc pri príchode nového, nebezpečného Wesena do Portlandu.

'Octo-Man' alebo Gedächtnis Esser, Wesen, ktorý kradne ľuďom spomienky cez chápadlá, bude ľudí terorizovať a zanechá ich mŕtvych alebo s ťažkou stratou pamäti. Tiež zlovestne nechá Trubela vo „veľmi úbohom stave“.

Čo sa týka kapitána Renarda (Sasha Roiz), už skôr sa ukázalo, že tak skoro nezomrie.

4. sezóna Grimm bude mať premiéru na NBC 24. októbra o 21:00 ET.