Dobrá správa pre fanúšikov hier, keďže boli odhalené nové herné videá pre 'Final Fantasy XV' spolu s novými výzvami, o ktorých sa hovorí, že sa chcú pripojiť k hre.

VG24/7 zverejnil niekoľko herných videí pre demo 'Final Fantasy XV' demo 'Episode Duscae' počas prezentácie PAX 2015 7. marca 2015. Videá zdôrazňujú nový bojový systém, predstavenie každej postavy a 'Chocobo Post' ako hru. hlavní dizajnéri Wan Hazmer a Prasert Prasertvithyakarn podrobne vysvetľujú, čo možno očakávať od dema, keď sa spustí budúci týždeň.Alex Donaldson z VG24/7 poskytla podrobnejšie vysvetlenie ukážky 'FFXV' týkajúce sa jej bojového systému.

„Hráči ovládajú iba Noctisa, pričom jeho troch spojencov ovláda AI, ktorá vyzerá slušne, ak nie je zameraná. Žiaľ, neexistuje žiadna metóda na úpravu správania vašich spojencov podobne ako pri Gambitoch FF12 alebo dokonca základných prepínačoch Mass Effectu – ovládajú sa sami a vy tiež. Toto je akčná RPG a je tak vzdialená od typického ťahového modelu FF, ako kedy táto séria bola,“ povedal Donaldson.

Donaldson ďalej dodáva: „O boji sa urobilo veľa rozruchu, konkrétne o tom, že na kombinovanie stačí podržať Square. Útoky prichádzajú postupne, keď tak urobíte – ale to nemusí nevyhnutne zjednodušiť boj FF15...Uhýbanie je kľúčové, pretože to umožňuje protiútoky a následné akcie, ktoré sú životne dôležité pri ničení väčších tvorov. Titulok znie: Ak len podržíte Square, zomriete proti náročnejším nepriateľom. Jednoduché.“

Dvojité tlmiče predtým oznámili, že hráči nemôžu využiť všetky svoje schopnosti s jednou zbraňou a Square Enix bude mať čas na zlepšenie týchto schopností na základe spätnej väzby od ľudí, ktorí hrali demo.

Čo sa týka detailov dema, Donaldson povedal, že demo začína Noctisom a jeho priateľmi Gladiolus, Prompto a Ignis, ktorí sa prebúdzajú zo svojho tábora, pretože ich auto je z neznámych príčin poškodené. Skupina musí počas dema vymyslieť spôsob, ako opraviť auto, čo z nich viedlo k tomu, že sa stali dočasnými lovcami veľkej zveri.To by vysvetľovalo, prečo Noctis a jeho skupina hľadajú a bojujú s niekoľkými zvieratami a zvláštnymi tvormi, ktoré sú prítomné v demo epizóde.

Nakoniec, Chocobo Post funguje ako akási zastávka v boxoch pre hráčov, ktorí si chcú oddýchnuť, nakúpiť zásoby alebo si dokonca prenajať Chocobo, na ktorom si môžu zajazdiť a preskúmať celú oblasť.

Hajime Tabata predtým povedal IGN že „FFXV“ je na 60 percent dokončený s pomocou ich partnerskej taiwanskej spoločnosti XPEC, ktorá poskytla technológiu a vybavenie potrebné na vývoj hry.

Používateľské meno YouTube „Asleep in the Fantasy“ poukázalo na to, že Leviathan, Ifrit, Bahamut a Fenrir sú možnými výzvami vo „Final Fantasy XV“.

'Final Fantasy XV: Episode: Duscaue' bude k dispozícii v hre 'Final Fantasy Type-0 HD' a bude spustená 19. marca pre konzoly PS4 a Xbox One.