Od príchodu nového personálu je v nemocnici Doldam len málo pokoja a veci sa neustále zhoršujú. Veľmi chúlostivá situácia nastáva, keď sa armáda zapletie s pacientom a Seo-jeong čelí hrozbe súdneho sporu zo strany rodiny páchateľa pod vplyvom alkoholu. Učiteľ Kim sa medzitým snaží udržať všetko pod kontrolou a sledovať, ako jeho dvaja najdôveryhodnejší žiaci reagujú na mocenské hry.

Vidieť ' Romantický doktor učiteľ Kim “ prejsť od príbehu o personále malej nemocnice, jej pacientoch a morálnych dôsledkoch života a smrti v medicíne k príbehu o politike je smutné, ale oceňujem, že dráma si stále nájde čas na spoločenský komentár. Zobrazuje sa ako „ Potomkovia Slnka “ môže kresliť romantickú predstavu o armáde, ale realita môže byť oveľa tvrdšia. Nie je to žiadne prekvapenie, vzhľadom na prostredie, ktoré armáda niekedy kultivuje, a všade o ňom existujú skutočné hororové príbehy.Dochádza k šikanovaniu, ale aj k oveľa horším veciam a použiť to ako tému pre epizódu, ale aj platformu pre boj o moc medzi nemocnicami je dobre vykonaná voľba. Epizóda mohla poriadne utrpieť, keby tvorcovia tieto dva prístupy dobre nespojili. Je to malý detail, ale tento nový podkres tiež podporuje predchádzajúci vzhľad Hwang Chan-seong , keďže už nie je náhodným pacientom pridaným do príbehu len kvôli tomuto portrétu.

Najdôležitejšie je, že tento príbeh je skutočným testom pre Dong-joo ( Yoo Yeon-seok ). Časť zo mňa by chcela veriť, že nikdy skutočne neuvažoval o Yoon-wanovi ( Choi Jin-ho-I ) ponuku a že chce jednoducho poznať svoje plány, aby pomohol Doldamovi. Na druhej strane je to už dlho veľmi sebecká povaha a hoci sa jeho správanie zlepšilo, naozaj netušíme, čo sa mu odohráva v hlave a čo sa deje s jeho etikou. Takýto úskočný plán sa z jeho strany tiež javí ako netypicky chytrý.

Toto je pravý opak pre Seo-jeong ( Seo Hyeon-jin ), keďže jej vlastné zásady sú neochvejné. Musí sa len opatrnejšie orientovať vo svojom prostredí. Jej správanie voči vinníkovi pod vplyvom alkoholu je nevhodné, ale veľmi sa mi páči, ako zvláda nehanebné správanie jeho umožňovateľov. Je osviežujúce vidieť viac žien, ktoré nevädnú a akceptujú útok, ale jej slová tiež posilňujú morálku situácie.

Na druhej strane mám pocit, že teraz potrebujeme poznať učiteľa Kima ( Han Seok-Kyu ) plán, ale aj na myšlienky muža. Je majstrom predvídavosti a stratégie alebo blafuje? Mystery sú zábavné, ale keďže sme v polovici série, znamená to, že by sme mali titulnú postavu poznať o niečo lepšie. Ak môžem byť chamtivý, rád by som pochopil Gi-tae ( Im Won-hee ) tiež lepšie.

' Romantický doktor učiteľ Kim je v réžii Yoo In-sik , napísané Kang Eun-kyeong a funkcie Han Seok-Kyu , Yoo Yeon-seok , Seo Hyeon-jin a Kim Hong-pa .

Zdroj: Hancinema