DIY balzam na nohy(Foto: Elana's)

Starostlivosť o svoje telo je skvelý spôsob, ako vám prejaviť lásku a starostlivosť oň.V týchto dňoch, keď sa väčšina z nás snaží vyrovnať s tým, čo sa deje počas pandémie, tu je jeden spôsob, ako si dať pochúťku v pohodlí svojho domova. Zbavíte sa tak nielen stresu, ale aj nohy budú vyzerať krajšie!Áno, vaše nohy!

Už ste niekedy sledovali kórejskú drámu, kde sú postavy vždy zaneprázdnené tým, aby vyzerali tak dobre, že strávia celý deň rozmaznávaním od hlavy po päty?Alebo ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako sa cítia vaše obľúbené herečky po celodennom nosení opätkov? Aké produkty používajú na správnu starostlivosť o svoje nohy?

Seo Ye Ji(Foto: Twitter)

No nie si jediný!Ale namiesto toho, aby ste míňali veľa peňazí na nákup drahých produktov. Prečo to neskúsiť urobiť sami! Bude to tiež skvelá príležitosť objaviť viac zdravých a účinných zložiek, ktoré vyhovujú vášmu typu pleti.

Čo je to balzam na nohy?

Je to typ produktu aplikovaného na nohy, zdravú úroveň vlhkosti, ktorá je bežne naplnená esenciálnymi olejmi a vitamínmi. Keď sa nanesie vrstva balzamu na nohy, tieto oleje a vitamíny vyživujú, upravujú mozoly a opravujú popraskané päty. Môže tiež dodať vašim nohám nebeskú vôňu.

Ak si všimnete, niektoré zo zložiek tohto balzamu na nohy pre domácich majstrov zahŕňajú kokosový olej a olivový olej, ktoré sa bežne používajú na varenie jedla. Ale nebojte sa, sú to zdravé ingrediencie a určite sú dobré pre vašu pokožku. Thekoža je tiež najväčším orgánom tela a chráni nás pred škodlivými chemikáliami. Preto je správne použiť naň zdravé ingrediencie.

Na tento DIY balzam na nohy budete potrebovať:

  • ¼ šálky bambuckého masla
  • 2 polievkové lyžice kokosového oleja
  • 2 polievkové lyžice olivového oleja
  • ½ unce kusu včelieho vosku (strúhaného)
  • 10 kvapiek esenciálneho oleja z vanilky
  • 10 kvapiek esenciálneho oleja z mäty piepornej

Po príprave všetkých vecí potrebných pre svoj DIY balzam na nohy starostlivo postupujte podľa týchto jednoduchých a jednoduchých krokov.

Krok 1: Zmiešajte všetky ingrediencie v hrnci na nedostatočnom ohni a miešajte, kým sa neroztopia.

Krok 2: Odstráňte z tepla a miešajte, aby sa spojili, potom pridajte esenciálne oleje.

Krok 3: Nalejte zmes do čistej ½ šálky murárskej nádoby

Krok 4: Vmasírujte si malé množstvo do chodidiel pred spaním, aby ste zvlhčili pokožku.

Také ľahké, však?Už ste ušetrili veľa peňazí a navyše môžete maximalizovať svoj čas a využiť svoju kreativitu, keď to robíte doma.Navyše musíte zažiť aj to, čo robia vaše obľúbené kórejské celebrity pri správnej starostlivosti o svoje nohy.

Teraz, keď už viete, ako si vyrobiť svoj vlastný balzam na nohy, môžete ho darovať aj svojim priateľom a rodine, keď sa konečne blíži čas darovania!

Chceli by ste si to vyskúšať doma?

Ak chcete získať ďalšie novinky a aktualizácie K-Drama, K-Movie a celebrity, nechajte svoje karty otvorené tu na Kiltandkeeley.

Kiltandkeeley vlastní tento článok.

Napísal Shai Collins.