Už dlho sa hovorilo o tom, že Samsung sa chystá použiť 4K displeje v ich smartfónoch . Dnes Galaxy Note 5, ktorý by mal mať Dátum vydania v USA september 2015 , môže byť prvým mobilom, ktorý zahŕňa 4K medzi jeho očakávané výkonnejšie špecifikácie a funkcie, podľa nedávnych klebiet, ktoré sa šíria .

To môže platiť, pretože technologický gigant sa určite zameria na niečo inovatívne a lepšie, čo ponúkne budúci rok s úspechom Samsung Galaxy Note 3 a so skvelými funkciami Galaxy Note 4. Okrem toho budú kritici a nakupujúca verejnosť tiež od najnovšieho radu phabletov od Samsungu očakávajte veľa. Už je to evidentné v ich túžbe po informáciách o dátume vydania a špecifikáciách Samsung Galaxy Note 5 a zvesti sa šíria ako oheň.

Podľa Note5us.com Samsung Galaxy Note 5 môže používať osemjadrový procesor Exynos 7 s frekvenciou 2,9 GHz. Ďalší variant môže obsahovať čipset Snapdragon Qualcomm 808. RAM má 4 GB a interné úložisko je dostupné v troch verziách – 16, 32 a 64 GB. Tú je možné zvýšiť na maximálne 128 GB.Tento phablet má väčšiu veľkosť obrazovky ako Note 4 – 5,9 palca. Na tento účel podporuje zvýšenie produktivity podnikových používateľov, pretože uľahčuje čítanie textových správ a e-mailov a prehliadanie internetu. Ako už bolo spomenuté vyššie, očakáva sa, že bude obsahovať 4K Super AMOLED displej s 600+ ppi – po prvýkrát pre Samsung.

Očakáva sa tiež, že Galaxy Note 5 sa bude pochváliť vyššou kvalitou zadného fotoaparátu s 18MP fotoaparátom s veľkosťou snímača 1/3″ a clonou f2,0. Môže zahŕňať funkcie, ako je automatické zaostrovanie, panoráma, digitálna stabilizácia obrazu, obrazový snímač CMOS, LED, režim zhlukov, digitálny zoom, geo-tagging, režim vysokého dynamického rozsahu a iné.

Ďalšími špecifikáciami Note 5 sú 5 megapixelový predný fotoaparát, Android 5.0 Limepie a kapacita batérie 3900 mAh.

Sledujte tu najnovšie informácie o dátume vydania, špecifikáciách a povestiach Samsung Galaxy Note 5.