Úradujúci šampión strednej váhy UFC Chris Weidman vyzýva Vitora Belforta za podvádzanie počas váženia bojovníkov v UFC 187.

Chris Weidman obvinil Vitora Belforta z podvádzania. Aktuálny šampión UFC v strednej váhe tvrdil, že o Belfortovej podvádzajúcej minulosti neprezradil, no už ju nedokázal držať pod pokrievkou, keď sa na vážení UFC 187 stretol zoči-voči Vitorovi Belfortovi.

Povedal Chris Weidman ESPN 'Donútim ho, aby za to zaplatil,' dodal, 'podvodníci nikdy neprospievajú.' Urobím to malé príslovie palicu.“Chris Weidman, ktorý má v sobotu večer na UFC 187 obhajovať svoj 185-librový titul proti Belfortovi, obvinil svojho vyzývateľa z podvádzania po tom, čo náhodný test na drogy ukázal, že jeho hladiny testosterónu boli údajne vyššie ako normálne. FOX Sports .

Hneď po vážení povedal Weidman komentátorovi UFC Joeovi Roganovi, že ho nechal na pokoji ohľadom celej tejto veci s drogovými testami. Ale potom sme práve počas kempu zistili, že mal 1200 testosterónových bodov.“ Weidman povedal, že je od neho o 10 rokov mladší a má oveľa vyššiu hladinu testosterónu.

'Tento chlap stále podvádza. Zajtra večer ho prinútim zaplatiť,“ povedal Weidman Roganovi.

Bývalý držiteľ titulu v poloťažkej váhe Belfort sa v minulosti dostal pod paľbu kvôli používaniu PED. Po boji proti Danovi Hendersonovi v októbri 2006 mal pozitívny test na 4-Hydroxytestosterón. To nie je všetko, dokonca mal pozitívny test na používanie testosterónovej náhradnej terapie (TRT) počas svojich zápasov proti Michaelovi Bispingovi, Lukeovi Rockholdovi a Danovi Hendersonovi v roku 2013 a všetky vyhral. Situácii to zjavne nepomohlo.

Hoci atletická komisia štátu Nevada udelila Belfortovi v tom čase výnimku na používanie TRT, vo februári 2014 túto prax zakázala.

Belfort na druhej strane naďalej ignoruje obvinenia z podvádzania a sústredí sa na svoj titul.

Vitor Belfort povedal Roganovi, že je to sen a on ho žije. Dodal, že je rád, že je v UFC a vystupuje, a že je pripravený vyhrať. UFC, ako aj Nevada State Athletic Commission neohlásili žiadny neúspešný náhodný test na drogy pre Belforta počas jeho bojového kempu UFC 187. Test počas bojovej noci bude vykonaný na všetkých bojovníkoch na karte.

Počas februárovej tlačovej konferencie o novej politike UFC PED generálny riaditeľ UFC Lorenzo Fertitta povedal: „Budete testovaní v súťaži. Budete testovaní mimo súťaže. A ak používate drogy zvyšujúce výkonnosť, budete chytený a budú s tým spojené značné sankcie.“

Brett Okamoto z ESPN získal, študoval a neskôr zverejnil výsledky, ktoré ukázali, že Weidman mal hladinu testosterónu:epitesetosterónu 0,92 a Belfort na druhej strane mal pomer T:E 1,7.

Väčšina mužov má pomer T:E 1,0, MMAJunkie poznamenal.