Marvelov „Agent Carter“ mohol začať silne vo svojej prvej sérii, ale nedokázal naplniť svoj humbuk. Povesti tvrdili, že už nebude existovať 2. séria, pretože ABC zrušila sériu pre jej „priemerné“ zápletky a nízke hodnotenia.

Christian Today oznámili, že fanúšikovia sa možno budú musieť rozlúčiť s možnou 2. sezónou 'Agent Carter'. Napriek humbuku webová stránka tvrdí, že Hayley Atwell a spoločnosť nedokázali udržať vysoké očakávania fanúšikov. Hodnotenie naďalej enormne klesalo, čo viedlo k zrušeniu predstavenia. Bolo hlásené, že jeho hodnotenie kleslo až o 25%, čo nie je dobré znamenie pre novú show.

Zdá sa, že 4,15 milióna divákov nestačí na udržanie šou. ABC však neurobilo oficiálne oznámenie o tom, či bude 'Agent Carter' obnovený alebo zrušený pre druhú sezónu. Povesti o možnom zrušení sa začali šíriť, keď sledovanosť začala klesať aj napriek obmedzenej 8-epizódovej sezóne.

VC Post zdieľal rovnaký názor a uviedol, že ABC mala „malý dôvod“ predstaviť 2. sezónu „Agent Carter“ vzhľadom na jej priemerné hodnotenie.

Christian Today tiež tvrdili, že niektorí fanúšikovia boli sklamaní „polovičatými zápletkami“ a „nedostatkom zamerania“ na dejovú líniu, ktorú sa rozhodli zámerne „vyhnúť“ šou napriek silnej propagácii ABC.

Bolo oznámené, že producenti urobili všetko, čo mohli, aby zachránili show a udržali záujem fanúšikov. To zahŕňa predstavenie zápletiek spojených s Black Widow a Howling Commandos, ale zdá sa, že úsilie bolo zbytočné.

Ak existuje niekto, kto je stále presvedčený o 2. sezóne „Agent Carter“, je to šéf zábavy ABC Paul Lee, ktorý údajne povedal, že zostáva „optimistický“, že šou nebude zrušená a že si zaslúži druhú šancu.

V čase písania zostala séria nepodpísaná. Ak sa niekedy ABC rozhodne dať „Agentovi Carterovi“ druhý pokus, môže sa vrátiť na druhú sezónu v roku 2016.