Po smrti herca Moon Ji Yoona sa objavili špekulácie, že mal podobné príznaky ako infekcia koronavírusom. Zomrel po hospitalizácii pre diagnózu akútnej septikémie, známej aj ako otrava krvi.

Akútna septikémia nastáva, keď je bakteriálna infekcia v pľúcach alebo koži, ktorá sa dostáva do krvného obehu. Hercove symptómy začali najskôr bolesťou hrdla, ktorá nakoniec spôsobila horúčku. Potom sa to zhoršilo a bol prijatý do nemocnice. Kvôli príznakom podobným koronavírusu (COVID-19) veľa ľudí špekulovalo, že herec mal vírusovú infekciu a zomrel na ňu.

Jeho agentúra však špekulácie objasnila a uviedla, že príčinou jeho predčasnej smrti nebol koronavírus. Moon Ji Yoon mal negatívny test na vírus, a preto bol prijatý do nemocnice a nebol izolovaný.Narýchlo ho previezli na pohotovosť po tom, čo dostal bakteriálnu infekciu z bolesti hrdla. Jeho príznaky sa zhoršili a na pohotovosti sa stali vážnymi. Pri skúmaní jeho stavu lekári zistili, že jeho orgány vykazujú známky abnormality. Potom bol prevezený na JIS. Zdalo sa, že jeho horúčka vážne poškodila jeho orgány.

Dva dni pred hospitalizáciou mal herec príznaky angíny. S chorobou sa snažil bojovať sám, ale jeho matka ho rýchlo odviezla do nemocnice, keď ho našla u neho doma vo vážnom stave. Moon Ji Yoon bol vždy zdravý muž.

Moon Ji Yoon bol veľmi nadšený zo spustenia svojho najnovšieho projektu, ktorým bola reklama len pár dní pred jeho smrťou. Herec bol vždy viac ako kedykoľvek predtým odhodlaný pokračovať a naďalej rásť ako herec, ale bohužiaľ upadol do choroby.

Herec práve dokončil svoju reklamu pre prestížnu značkovú spoločnosť a nemôžu prezradiť názov spoločnosti, keďže reklama ešte nebola zverejnená. Natáčanie spomínanej reklamy bolo na ostrove Jeju a herec bol šťastný, keď tam cestoval. Svojmu spoločníkovi s radosťou povedal, že chce schudnúť a viac pracovať. Okrem komerčného projektu neboli o hercovi potvrdené žiadne drámy ani filmy.

Už takmer dve desaťročia je Moon Ji Yoon talentovaným hercom v tomto odvetví. Jeho debutová rola bola v roku 2002 v dráme „Romance“ a naďalej žiaril a hral v mnohých slávnejších seriáloch ako „Iljimae“, „Cheese In The Trap“, „Víla vzpierania Kim Bok Joo“ medzi inými.

Nech Moon Ji Yoon odpočíva v pokoji.