Kórejské celebrity sú veľmi odlišné od amerických celebrít v tom, že zvyčajne dlho nezverejňujú svoje vzťahy. Obava je, že stať sa párom s kolegom celebritou môže spôsobiť drámu alebo dokonca vážny škandál, najmä ak to nevyjde. Zábavný priemysel v Kórei sa chce vyhnúť všetkým situáciám, pre ktoré vidíte americké celebrity v bulvárnych médiách.

Kórejské celebrity však chcú získať požehnanie od svojich fanúšikov, takže nie je nezvyčajné, že sa vzťah dostane na verejnosť až počas svadobného obradu alebo tesne pred podujatím. Aj keď existuje veľa kórejských párov celebrít, niekoľko z nich vyniklo v tom, ako sa stretli a ako zvládli svoj špeciálny deň.

Top 5 kórejských svadieb celebrít

Lee Byung-hun a Lee Min-jung

Tento kórejský celebritný pár, ktorý sa zosobášil 10. augusta 2013, je jedným z najpopulárnejších v Južnej Kórei. Ich svadba bola veľkolepá so všetkými podstatnými prvkami kórejskej svadby, vrátane a Kórejská svadobná kačica .Do samotného svadobného obradu sa zapojila nielen tlač, ale obaja kórejskí herci drámy Lee Min-jung a Lee Byung-hun sa rozhodli usporiadať tlačovú konferenciu pred ich svadbou. Fanúšikovia boli vo vytržení, títo dvaja krásni ľudia sa rozhodli stať sa manželmi a už premýšľali o tom, ako krásne bude ich dieťa vyzerať. Dva roky po svadbe sa im narodil pekný syn a zostali silným kórejským párom.

Jo Jung-suk a Gummy

Známe kórejské celebrity Jo Jung-suk a Gummy držali svoj vzťah pod pokrievkou niekoľko rokov až do roku 2015. Gummy je neuveriteľne populárny spevák a Jo Jung-suk je herec a vieme, že spolu začali chodiť už v roku 2013, hoci to bolo verejne oznámené až v roku 2015.

V októbri 2018 sa tajne vzali a na verejnosť sa to dostalo až v dňoch po úchvatnej svadbe. O samotnom svadobnom obrade sa objavilo niekoľko detailov. Je známe, že kórejské celebrity sa zdajú byť v osobnom živote pomerne utajené, a tak nie je prekvapením, že tento pár dokázal svoj vzťah dlhé roky tajiť.

Eugene a Ki Tae-young

Populárna kórejská dráma s názvom 'Creating Destiny' je miestom, kde sa Ki Tae-young stretol s Eugenom a netrvalo dlho a títo dvaja sa stali predmetom. Vyzeralo to ako skutočný osud, pretože obaja dali najavo, že sa pozerajú dopredu do budúcnosti, keď začali chodiť a cítili, že manželstvo je určite tam, kam smeruje.

O to krajšie na tomto vydatom duu kórejských celebrít je to, že sú manželmi už pomerne dlho. Bolo to v roku 2011, keď sa vzali a odvtedy majú aj deti. Niekedy stretnutie na natáčaní televíznej show alebo filmu je spôsob, akým naozaj dosiahnete koniec rozprávkovej knihy a v tomto prípade to bolo šťastne až do smrti.

Ahn Jae Hyun a Goo Hye-sun

Zatiaľ čo svadby celebrít sú často známe ako podívaná a zahŕňajú ďalšie mocné páry s okázalými a drahými medovými týždňami, tento príbeh je trochu iný. Ahn Jae Hyun a Goo Hye-sun sa rozhodli, že peniaze vynaložené na obrovskú svadbu darujú nemocnici pre deti a nemocnicu aj osobne navštívili.

Čo sa týka ich skutočnej svadby, vieme, že mali pomerne malý svadobný obrad, keď sa v roku 2016 zaviazali uzol. Pár tiež vopred nafotil niekoľko fotiek zo svadby, aby ich zverejnili. Pre manželov to bol naozaj výnimočný deň, pretože väčšinu času sústredili v nemocnici na deti v núdzi. Žiaľ, tento kórejský pár to nevydržal a v septembri 2019 boli oficiálne a právoplatne rozvedení.

Yoo Ji-Tae a Kim Hyo-jin

Oba modelky sa stretli na scéne v roku 2003 a netrvalo tak dlho, kým sa medzi nimi prejavila chémia. Yoo Ji-Tae a Kim Hyo-jin verejne oznámili, že spolu chodili už v roku 2006, no na rozdiel od mnohých iných slávnych párov sa nezosobášili hneď.

Až v roku 2011 sa títo dvaja zviazali a svoje privilégium sa rozhodli využiť aj na pomoc druhým v núdzi. Aj keď mali krásny svadobný obrad, rozhodli sa venovať veľa peňazí, ktoré dostali na svadbe, na charitu. Bol to malý spôsob, ako sa vrátiť tým, ktorí majú menej šťastia ako oni, a dať požehnanie.