Určite milujeme sladké, divoké a silné herečky K-Drama pre ich schopnosť empatie, lásky, starostlivosti a povzbudzovania, vďaka čomu každá séria stojí za to.

Na oslavu a posilnenie postavenia žien sme uviedli zoznam najpozoruhodnejších ženských hrdiniek tohto roku 2022!

1. Kim Da Mi v 'Naše milované leto'

Kook Yeon Soo od Kim Da Mi v megahitovej sérii 'Naše milované leto' skutočne rozplakal a zasmial každého diváka!(Foto: SBS)

Ako živiteľku rodiny jej určite zarezonovalo množstvo fanúšikov. Kook Yeon Soo je veľmi komplexná postava, čo ju robí zaujímavejšou.

(Foto: SBS)

Napriek jej unáhlenému prístupu k ľuďom si rozvíja sympatie a starostlivosť o ostatných. Okrem toho jej bolestivý príbeh zozadu skutočne všetkým otvoril oči.

2. Kim Hye Soo v 'Juvenile Justice'

Pravdepodobne najnenávidenejšia a zároveň najmilovanejšia postava v tomto zozname! Kim Hye Soo hrala úlohu Shima Eun Seoka, sudcu pre mladistvých, ktorý neznáša mladých páchateľov v seriáli Netflix „Juvenile Justice“.

(Foto: Netflix Kórea)
Kim Hye Soo

Shim Eun Seok je bezpochyby zanietená vo svojej práci. Dokáže však byť bezohľadná, bezcitná a ľahostajná.

V PRÍPADE, ŽE STE TO ZMEŠLI: Hviezda filmu 'Juvenile Justice' Kim Hye Soo odhaľuje stanovisko k revízii zákona o mladistvých + zdieľa úprimné myšlienky o kolegu Kim Moo Yeol

Najvyšší trest udeľuje mladistvým, ktorí spáchali ťažký zločin, bez výčitiek svedomia.

Na konci série a po poznaní jej príbehu bola Shim Eun Seok pochopená hlbšie.

(Foto: Netflix Kórea)
Kim Hye Soo

Okrem toho Kim Hye Soo zožala za svoj výkon kritické uznanie a fanúšikov opäť zarazila.

3. Han Ji Eun vo filme „Bad and Crazy“

So svojimi menšími úlohami v niekoľkých populárnych drámach dostáva Han Ji Eun konečne šancu vrátiť sa na filmové plátno s výraznejšou úlohou!

Han Ji Eun(Foto: oficiálny Instagram tvN)

V dráme 'Bad and Crazy' stvárnila úlohu detektíva z vyšetrovania drogových zločinov menom Lee Hui Gyeom. Ako policajná poručík je spravodlivá s nekonečnou oddanosťou svojej práci.

(Foto: tvN)
Han Ji Eun

Napriek bohatému zázemiu, dobrému vzdelaniu a dokonalému životu sa stále rozhodla slúžiť svojmu ľudu. Nikdy nerozmýšľa dvakrát pri zdolávaní zlých ľudí.

4. Kim Hee Sun v 'Tomorrow'

Uvoľnite miesto pre jednu a jedinú ponurú kosačku na zozname! Kim Hee Sun sa premení na ružovovlasú pochmúrnu kosačku Goo Ryung. Je známa aj ako „Dievča z pekla“, ktoré pracuje v podsvetí.

(Foto: MBC)
Kim Hee Sun.

Má charizmu a šik auru, ktorá uchváti každého. Nenechajte sa však oklamať! Napriek tomu, že je pochmúrna koskyňa, má pre svojich blízkych srdečné srdce a mäkké miesto.

(Foto: MBC)
Kim Hee Sun ako Goo Ryun

V dráme pomáha strateným dušiam vrátiť sa späť k životu a zachrániť ľudí pred samovraždou.

5. Chae Jung An vo filme „Kráľ svíň“

Zmyselný, húževnatý a zásadový sú tri slová, ktoré najlepšie vystihujú novú postavu Chae Jung An Kang Jin Ah v pripravovanej dráme 'Kráľ svíň.'

(Foto: TVING Oficiálny Instagram)
Chae Jung An

Ako detektívka vytrvalo rieši prípad a dáva spravodlivosť tým správnym ľuďom. Vo svojich vyšetrovaniach je dôsledná a odmieta preniesť jedinú stopu. Z tohto dôvodu je známa v kruhu násilných trestných činov a detektívov.

(Foto: TVING Oficiálny Instagram)
Chae Jung An

Rovnako ako mnoho iných detektívov, bez ohľadu na pohlavie, aj Kang Jin Ah je hnaná hľadať spravodlivosť, odhaliť pravdu a splniť si svoju povinnosť.

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ TAKTO: Kim Jae Wook, Krystal Jung sa chváli luxusnými vizuálmi v nových párových fotografiách, Talk About Love, Romance, viac

Šťastný Medzinárodný mesiac žien!

Toto napísal Elijah Mully. Kiltandkeeley vlastní tento článok.