Kto by nemiloval silné, nezávislé a drsné ženské postavy v K-Dramas?

V tejto generácii divákov oveľa viac priťahujú silné ženské postavy, ktoré sa dokážu postaviť na vlastné nohy bez toho, aby sa spoliehali na mužské predlohy.

Ak máte radi postavy ako Katniss Everdeen v „Hunger Games“, Wonder Woman, Black Widow z „Avengers“ a ďalšie, pokračujte v čítaní!1. Kim Hye Soo vo filme „Signál“

Kim Hye Soo má rozmanitú a pôsobivú škálu postáv, ktoré hrala pod pásom.

(Foto: Netflix Kórea Instagram)
Kim Hye Soo zdieľa svoje myšlienky o dráme, spolujazdkyňa Kim Moo Yeol, ďalšie

V roku 2016 však získala obrovské uznanie za rolu Cha Soo Hyun v thrillerovej dráme Signal. Je prvou policajtkou, ktorá sa stala vedúcou tímu dlhodobých prechladnutých prípadov.

Vďaka jej výkonu a chémii s Lee Je Hoon, dráma získala široké uznanie. 'Signal' je jeden z najvyššie hodnotených seriálov v histórii juhokórejskej televízie až do tohto písania.

(Foto: Netflix Kórea)
Kim Hye Soo

Najmä dráma otvorila herečke viac dverí. Kim Hye Soo hrala ako mocná detektívka, prokurátorka, právnička a ďalší v mnohých populárnych seriáloch, ako sú Hyena a Juvenilná justícia.

2. Han Hyo Joo v 'Happiness'

Rovnako ako Kim Hye Soo, aj herečka Han Hyo Joo si vybudovala svoje meno v tomto odvetví.

(Foto: tvN)

V roku 2021 ohromila fanúšikov a divákov svojou premenou na taktickú detektívku v apokalyptickej dráme 'Happiness' s Park Hyung Sikom.

V PRÍPADE, ŽE STE TO ZMEŠLI: 4 okultné drámy, filmy na pozeranie na okorenenie zážitku zo sledovania: „Zachráň ma“, „Hellbound“ Viac

Slúžila ako sila svojich spoluobčanov, ktorí uviazli v udusenom byte, zatiaľ čo neznáma choroba ohrozuje životy všetkých.

(Foto: tvN)

Aj keď je jej vlastný život ohrozený, uprednostňuje životy iných ľudí pred svojimi; skutočne ukazuje, aká je silná.

Han Hyo Joo / Piráti 2(Foto: Lotte Entertainment Movie Instagram)

V roku 2022 tiež predviedla svoje vodcovské schopnosti ako pirátska kapitánka v historickom dobrodružnom filme „The Pirates: The Lost Royal Treasure“ s Kang Ha Neulom a Lee Kwang Soo.

3. Han So Hee v 'My Name'

Han So Hee dokázala, že je viac než len pekná tvár! V roku 2021 predviedla svoje vynikajúce herecké schopnosti v akčnom kriminálnom seriáli „My Name“ s Ahn Bo Hyun.

(Foto: Netflix Korea Official Instagram)

Herečka získala svoje zaslúžené uznanie za dokonalé zobrazenie smútku, hnevu a pomsty, ktoré jej postava v seriáli pociťuje.

Han So Hee - Stále sa volám(Foto: Netflix Kórea Instagram)

Keď je jej otec zavraždený, stane sa z nej pomstou hnaná zločinecká šéfka, ktorá vstúpi do policajného zboru ako tajný policajt. Škaredá, však?

4. Han Ji Eun vo filme „Bad and Crazy“

V „Bad and Crazy“ sa Han Ji Eun ako policajný poručík v protidrogovej jednotke zaoberá zločinmi, operáciami proti kúpy a podobne.

(Foto: tvN)
Han Ji Eun

Oblečená vo svojej obvyklej silnej fasáde má spravodlivosť a nadšenie, ktoré musí mať policajt pre svoju prácu.

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ TAKTO: 4 americko-európske série, ktoré by ste si mohli obľúbiť ako K-drámy: 'Criminal Minds', 'The World of Married', 'Suits'

To, čo ju robí zaujímavou a priateľskou, je jej odhodlanie dosiahnuť svoje sny na vlastných nohách. Napriek tomu, že vyrastala so striebornou lyžičkou v ústach, stála na svojom a tvrdo pracovala pre veci, ktoré má.

(Foto: tvN)
Han Ji Eun

Okrem toho je zábavné vidieť jej svojráznosť a tvrdohlavú osobnosť, ktorá rozčuľuje jej starého priateľa Ryu Soo Yeol!

Ktorá je vaša obľúbená ženská postava? Podeľte sa o to s nami v komentároch nižšie!

Kiltandkeeley vlastní tento článok.

Napísal Elijah Mully.