Vždy sa nájdu tie K-Drama OST, ktoré prinesú späť všetky pocity z drám, či už sú veselé alebo smutné. OST môžu samostatne vyvolať emócie, o ktorých sme si mysleli, že sa ich vzhľadom na drámu zbavíme. V tomto článku odpočítavame niekoľko našich obľúbených K-drama OST.

1. „Začať odznova“ od Gaha (trieda Itaewon)

Stačí jedno vypočutie tejto piesne, aby sme sa cítili nabití a plnými nádejí. Ako taká je to perfektná skladba vyzdvihni ma, keď ste v útlme. Prípadne je tiež ideálny pre váš zoznam skladieb na cvičenie, ktorý vám pomôže cítiť sa motivovaný a dobyť svet. Príbeh Sae Ro Yi (zaplatený Park Seo Joon) je nepochybne inšpiratívny, a preto aj jeho hlavný OST vyvoláva v človeku rovnaký pocit – inšpirovaný, motivovaný, energický a pripravený začať odznova.

2. „Beautiful“ od Crush (Goblin)

Rozdrv serenády v jeho upokojujúcom medovom hlase v tomto melancholickom OST to Goblin, ktorý slúži ako dokonalé pozadie tragického príbehu Goblina a Eun Tak, keď zápasia s hľadaním svojej nešťastnej lásky. Veci v ich svete nie sú nikdy jednoduché a orientovať sa v pocitoch kvitnúcej lásky je ťažké. OST však poskytuje tú správnu dávku pohodlia divákom pri čakaní na osud milencov.3. „Pamätajte“ od Dear Cloud (Hello Monster)

Pieseň, ktorá dokonale zachytáva vzťah medzi odcudzenými bratmi v príbehu Hello Monster, „Remember“ je skladba, ktorá dokáže rozplakať aj tie najsilnejšie srdcia. Na piesni nie je nič emotívne, počnúc textom až po spev a melódiu, OST dáva život pocitom, ktoré bratia prechovávali roky a roky.

4. „Here I Am Again“ od Yerin Baek (Crash Landing On You)

Akoby príbeh Crash Landing On You nebol dostatočne dojímavý, je podporený tým najpríjemnejším a najupokojujúcejším vokálom Yerina Baeka, vďaka ktorému sú všetky naše emócie až po okraj. Neexistuje žiadny spôsob, ako fanúšik nebude plakať, keď hrá táto pieseň, ktorá zahŕňa príbeh o ceste páru RiRi. Trápivý milostný príbeh a ešte viac srdcervúce čakanie, ktoré nasledovalo pred tým najuspokojivejším opätovným stretnutím, je vyjadrené v tomto krásnom OST.

5. „Foolish Love“ od Johna Parka (Keď kvitne kamélia)

Neexistuje žiadny iný OST, pri ktorom nám srdce poskočí radosťou ako tento OST pre When The Camellia Blooms. Pieseň rozpráva príbeh o tom, ako hlúpo je človek zamilovaný do ich obľúbenej osoby a aj keď sú trochu divní, stále sú najlepší. 'When The Camellia Blooms' je hrejivá liečivá dráma o pomalej, ale stálej láske a OST je vhodnou reprezentáciou čerstvého vzrušenia a očakávania novej lásky.

6. 'Your Shampoo Scent in The Flowers' od Jang Beom June (Be Melodramatic)

Ďalšia pieseň o láske a vzrušujúcich pocitoch, aj keď trochu zvetraná, je OST for Be Melodramatic. Táto pieseň hrá kľúčový bod zápletky na začiatku drámy a hrá sa počas celej drámy, aby vyjadrila chvenie srdca medzi dvoma hlavnými predstaviteľmi. V skutočnosti to nie sú len tí dvaja, ktorí cítia účinky piesne, ale aj my! Nemôžeme sa ubrániť tomu, aby sme sa pohupovali ako kvety v rytme piesne.

7. „Dive“ od Jung Jin Woo (Mystic Pop-Up Bar)

Kedykoľvek potrebujete nával energie, ktorý vás poháňa správnym smerom, tento OST je správna cesta. Dokonale vyjadruje impulzívnu a sebavedomú náladu drámy a Kang Bae prekonal svoje počiatočné zaváhanie a ponoril sa priamo do pomoci svojmu obľúbenému duu, tento OST okamžite prináša späť všetky šťastné a závratné emócie drámy a my sa nevieme nabažiť!

8. „Niečo“ od Kanga Daniela (večierok Saet-Byul)

Toto je jedna z tých novších, no práve z tohto dôvodu sú spomienky na drámu stále čerstvo vryté do myslí divákov. Výsledkom je, že jedno prehratie tejto piesne určite prinúti každého premýšľať o všetkých emóciách, ktoré pociťoval, keď spoznával postavy v dráme a zamiloval sa do nich.

9. 'Wake Up' od Elaine (Je v poriadku nebyť v poriadku)

Ďalší OST z nedávnej drámy, tento je obrovským hitom medzi fanúšikmi drámy na celom svete, pretože zvyčajne sprevádza skôr roztomilé a nepredvídateľné scény v dráme než niektoré emotívne ťažké. Zatiaľ čo dráma bola plná emocionálne nabitých situácií, šťastné kúsky sú rovnako, ak nie viac osviežujúce. Ko Mun Young a Moon Gang Tae sa do seba zamilujú isto a vytrvalo, no niekedy aj naraz a táto pieseň tento pád dokonale reprezentuje.

10. „Love Story“ od Lyn (Legend Of The Blue Sea)

Na vrchole zoznamu s klasickou ľúbostnou piesňou o klasickom ľúbostnom príbehu s Lee Min Ho a Jun Ji Hyun, toto je jedna z historických kníh. Nikto nemôže zabudnúť na túto nádherne výraznú pieseň a hlas, ktorý ju spieva. Každý fanúšik K-Drama to nielen spozná po prvých 5 sekundách, ale takmer okamžite začne fangirlovať pri jeho zmienke. Taký je globálny dopad drámy!